Vítejte v byznysu, kde uspět může každý.
Menu

Inter-market analýza: Rozhýbe se euro?

Intraday/Swing

Pokud jste minulý týden četli můj příspěvek, dali jste si na „Japonce“ bacha a zobchodovali krátkodobé shorty na odrazu od silné rezistence 119, mohli jste se radovat z v podstatě snadných zisků. Tento týden nás čeká mnoho makroekonomických vyhlašování týkajících se různých měn, k tomu při různých příležitostech budou veřejně promluví guvernéři centrálních bank Japonska, EU a Velké Británie. Z tohoto důvodu bude pro tradery klíčové zůstat tento týden maximálně obezřetnými.

Směrové přesvědčení obchodníků na trhu EUR/USD se velmi podobá akceschopnosti evropských představitelů při řešení migrační krize. Všichni sice mluví o paritě, avšak cena je stále tam, kde se nacházela přede dvěma měsíci. V takto neutrálním trhu by měla cena dobře reagovat na kulatá čísla. S ohledem na tuto skutečnost, objemy obchodů a týdenní pivot vidím středovou hodnotu tohoto páru někde mezi hodnotami 1,0859 a 1,0900. Pár, který přilévá momentum na měnové trhy, je v současné době USD/JPY, u něhož při oslabování dolaru čekám návrat k hodnotám 119,22 a 119,00. V momentě, kdy se USD/JPY dostane na tyto úrovně a EUR/USD bude vysoko nad hodnotou 1,0900, pustím se do své spekulace na oslabování EUR/USD právě s targetem na 1,0900, případně 1,0859.

To samé platí pro libru a její velmi silnou rezistenci mezi hodnotami 1,4536 a 1,4563. Jakmile GBP/USD dosáhne tohoto levelu, je to pro mě signál vstupu do shortu na méně volatilním páru EUR/USD.

Přeji mnoho úspěšných obchodů
MS

Ohodnoťte článek
Sdílejte článek
Inter-market analýza: Rozhýbe se euro?
Reklama