Vítejte v byznysu, kde uspět může každý.
Menu

Horký brambor jménem ROPA

Názory

Přesto jsem se rozhodl navýšit svojí pozici, na úrovni 48,05 jsem do trhu zadal malý limitní příkaz na long. Zajímavou alternativou mohou být US korporátní dluhopisů těžařů ropy a plynu.

Před několika týdny jsem psal o možném vstupu do ropy, bohužel jsem v trhu neviděl svojí formaci pro vstup. Opět se ukázalo to, že v trhu bylo a je mnoho spekulantů, kteří při uzavírání shortů jsou schopni vytáhnout kurz o několik USD během pár hodin. Nechtěl jsem se nechat strhnout a vstoupit za každou cenu do trhu, neboť jsem nevěřil tomu, že jde o dlouhodobý obrat a jak se ukázalo, měl jsem pravdu, ropa se dostala na dostřel 55,00 USD za barel a zde opět vstoupili velcí hráči do trhu, kteří rychle začali vybírat zisky.

Momentálně mě nahlodává myšlenka, jestli už ropa vytvořila své dno. V hlavě se mně honí několik scénářů a každý má své trhliny. Asi nejvíce věřím scénáři, kde si myslím, že se jedná o manipulativní pohyb ze strany USA a Saudské Arábie, která má za cíl především oslabit Islámský stát a Rusko. Zajímavé, je to, jak se cena obrátila na úrovni 43,50 USD za barel. Světe div se, průměrné náklady na těžbu z břidlic v USA jsou na 42 USD za barel. To je náhoda. Ale chce to klid a věřit svému úsudku, ropa na těchto cenách je dle mého názoru podhodnocená a uměle držená.

Z fundamentálního pohledu by se cena měla pohybovat na úrovni 60-70 USD, ale při velkém přetlaku spekulativních peněz + dalších faktorů (tím myslím úmyslnou manipulaci USA a Saudské Arábie) se nelze divit, kde cena je.

Co mě brzdí v agresivnějším nákupu do portfolia je i technický pohled na graf, dno, které lze vidět na grafu je z mého pohledu slabé. Najednou se z trhu ztratili prodávající, v tu chvíli bych čekal větší nákupní aktivitu kupujících, kteří budou více tlačit „na pilu“. To se nestalo. Otočka byla pozvolná, klidná, jako by to bylo jenom o tom, že ze z trhu stáhli prodávající. Následně došlo k nadechnutí, kdy kurz vyletěl k 50,00 USD za barel a zde už je opět vidět větší aktivita prodávajících, kteří to začali opět sypat do trhu.

Přesto jsem se rozhodl navýšit svojí pozici, na úrovni 48,05 jsem do trhu zadal malý limitní příkaz na long. Zajímavou alternativou mohou být US korporátní dluhopisů těžařů ropy a plynu. Zde jsem byl více aktivní a do svého portfolia zařadil několik firem, kdy výnosová křivka se pohybuje mezi 8-10% p.a. a bez použití páky.

Ohodnoťte článek
Sdílejte článek
Horký brambor jménem ROPA
Reklama