Vítejte v byznysu, kde uspět může každý.
Menu

FED úrokové sazby v roce 2015 nezvýší

Názory

V zásadě k tomu řeknu jednu zásadní věc, je to velká blbost, pokud se tak stane. Nemyslím si, že ekonomika je v tak dobrém stavu, že je schopná udržet tempo růstu kolem 3% a inflace?

V posledních týdnech sleduji velkou „masírku“ ověřených informací, jak FED zvýší úrokovou míru v prvním pololetí, zpřesněná informace v červnu. Když jsem tyto super ověřené informace četl poprvé a podruhé, tak jsem se tomu zasmál a nevěnoval jsem tomu velkou pozornost. Čas postupně plynul a nyní není den, kdy bych nečetl aspoň jeden příspěvek o tom, proč se budou zvyšovat úrokové míry.

V zásadě k tomu řeknu jednu zásadní věc, je to velká blbost, pokud se tak stane. Nemyslím si, že ekonomika je v tak dobrém stavu, že je schopná udržet tempo růstu kolem 3% a inflace? Ta je stále nízká a není tedy nutný zásah centrální banky.

Dle mého názoru tyto články a super ověřené informace jsou systematickou manipulací drobných investorů, kteří nadále sázejí na další posilování USD. Měna je skoro na paritě s Eurem, do poloviny roku čekám test této mety. Viz. graf níže.

Vezmu-li to selským rozumem, tak změna úrokové míry by znamenala další posilování USD a to by znamenalo zpomalení ekonomického růstu, propouštění a zaměstnanců, prodražení dluhového financování, což by mělo za následek omezení investic do vývoje a výroby. Do 6 měsíců bychom viděli výrazně horší makroekonomická čísla. Otázka také je, jestli nebudou záměrně manipulována makroekonomická data, v dnešní době je možné naprosto vše.

Pokud by ekonomika rostla dle odhadů, tak by se sazby měly zvyšovat nejdříve na konci roku 2016, aby to výrazně nepoškodilo ekonomiku. Spíše však v roce 2017.

V současné době se spíše držím mimo trh, zhruba před týdnem jsem vstoupil do long micro pozice v ropě za 48.05 USD, dále jsem mírně navýšil dvě dluhopisové pozice ve společnostech WLL a NRG.

Ohodnoťte článek
Sdílejte článek
FED úrokové sazby v roce 2015 nezvýší
Reklama