Reklama
Vítejte v byznysu, kde uspět může každý.
Menu

Centrální banky mohou brzy zamíchat kartami

Názory

Z fundamentálního pohledu, pokračují nyní trhy v hodnocení pravděpodobnosti letošního zvýšení sazeb. To, že taková situace nastane v říjnu, je velice nízká. Nyní více než kdy jindy, bude každé prohlášení ze strany představitelů centrálních bank zásadním pro vývoj na trzích a do té doby budou trhy nejspíš vedené přesvědčením o možných následných krocích centrálních bank.

Zatím představitelé Fedu opakují, že je inflace klíčovým prvkem pro rozhodnutí o sazbách, ani údaje o platech se nezdají být tím, co by vytvářelo inflační tlak, který by přinutil Fed k činnosti. Mým názorem na danou situaci ovšem je, že QE praktikované ECB by měla stlačit cenu EUR/USD dolu, tudíž na tomto páru setrvávám v medvědím náhledu. Mimoto, dolar je tažený vzhůru očekáváními o oživení americké ekonomiky.

Situace z minulého týdne z inter-market pohledu

Co mohu říci k situaci z minulého týdne? Minimálně to, že se potvrdila má slova o vývoji na libře. V momentech, kdy dolar posiloval, libra svižně klesala dolu. Sice se nedostala až k týdennímu S1, ovšem mohli jste v těchto okamžicích zaznamenat prudší pohyby než na ostatních hlavních párech s USD. Po pátečním vyhlašování, které dolar oslabilo, sice libra rostla, ne však dostatečně silně, aby se přiblížila k týdennímu pivot pointu.

Co se týče EUR/USD, tak po vyhlašování téměř na pip přesně respektoval týdenní R1 a poté začal klesat. Naopak USD/JPY po výprodeji a razantním odmítnutí ceny na důležitém supportu následoval v podstatě 100% obrat k hodnotám okolo svého pivot pointu, což samozřejmě také ukazuje sílu amerického dolaru. Ta je po vyhlašování viditelná na všech párech.
Hlavní myšlenkou tohoto týdne je longování USD/JPY po menší korekci z důvodu razantního odmítnutí ceny na důležitém supportu, celkové síly USD a momenta, které se včera vytvořilo. Samozřejmě tržní situace je nestálá a to na čem bude tento týden, jak jsem již zmínil, nejvíce záležet jsou prohlášení guvernérů centrálních bank.

 

Ohodnoťte článek
Sdílejte článek
Centrální banky mohou brzy zamíchat kartami