Reklama
Vítejte v byznysu, kde uspět může každý.
Menu

Australan vystrkuje růžky

Názory

Po několika měsících se podíváme na zoubek „ausíkovi“, zde již několik měsíců „visím“ v long pozici a rovnou ve dvou měnových párech (AUD/USD a AUD/CHF).

Můj náhled na měnu se nezměnil, pořád si myslím, že měna bude v dlouhodobém období mít tendenci posilovat, ekonomika není až tak v žalostném stavu, jak reportuje australská centrální banka. Ba naopak, porovnám-li si data proti USA, tak bych si dovolil tvrdit, že Austrálie má ekonomiku v daleko lepší kondici, to samé proti Švýcarsku.

Proč nám „ausík“ padá? Odpověď je jednoduchá, aniž by ekonomika měla nějaké výrazné problémy, tak se centrální banka předejít problému a to tak, že postupně snižuje základní úrokovou míru, která dnes činí pouze 2%, aby odradila dlouhodobé investory od investic do AUD. Slabý australský dollar nahrává především společnostem, které jsou silně proexportně orientované a své produkty prodávají za USD, to je velká výhoda oproti americkým společnostem, kterým v posledních měsících klesají prodeje. A pokud USD ještě výrazněji neoslabí, tak bude tento trend nadále pokračovat.

Do pozic se momentálně nehrnu, protože swapový zisk za poslední půlrok výrazně klesnul. Zajímavá situace nastala na dluhopisovém trhu, kdy místo toho, aby došlo k zdražení dluhopisů, nastal pravý opak. Australské dluhopisy jsou již několik měsíců pod prodejním tlakem. Proto jsem se rozhodl investovat do dluhopisů Austrálie a vybraných asijských republik prostřednictvím tzv. Closed End Funds, obchodovaného na NYSE, kde úrokový výnos činí 7,68% p.a.

U Ausíka očekávám dlouhodobý pohyb k paritě, ale před námi leží silné rezistence 0.8600, 0.9000, 09600.

Ohodnoťte článek
Sdílejte článek
Australan vystrkuje růžky
Reklama