Reklama
Vítejte v byznysu, kde uspět může každý.
Menu

Aktualizace náhledu EUR/USD a ropy - výstup z trhu

Názory

Vzhledem silnému růstu v posledních týdnech, jsem se dnes rozhodl ukončit polovinu pozice na úrovni 57.00 USD a ziskem 18,73%.

V posledních týdnech na forexu nejsem vůbec aktivní, držím se mimo trh, vyčkávám na zajímavou obchodní příležitost. Můj globální pohled je nadále neměnný, USD nesmyslně ustřelil a nyní je hodnotách, které nejsou zajímavé pro dlouhodobé investice. Samozřejmě silné posílení USD se odehrává pod dojmem toho, že FED začne zvyšovat úrokovou míru. Já s tímto názorem dlouhodobě nesouhlasím. Svá tvrzení opírám o slabý hospodářský růst, malou tvorbu pracovních míst a nízkou inflaci. Brzké šlápnutí na brzdu může vyvolat až pád do recese. A pokud někdo říká, že USA má nízkou nezaměstnanost, tak to není pravda. Tato statistika je dle mého zavádějící, protože pokud jste po 6 měsících vyřazeni úřadem práce z podpory dávek a nadále jste nezaměstnaný, tak ve statistice již zahrnuti nejste. Reálná nezaměstnanost USA je minimálně dvakrát větší.

Dollar z mého pohledu už má největší rally za sebou, přesto vidím možnost jeho dalšího posílení až k paritě, kde se nachází mega support. Longy brát nebudu, dlouhodobě preferuji shorty.

Ropa, tak to je jiné kafe, v listopadu 2014 jsem otevřel první long pozici a v únoru 2015 jsem tuto pozici ještě navýšil. Na zajímavé úrovně se také propadly ceny dluhopisů celého sektoru, který se točí kolem ropy a zemního plynu. Této situace jsem využil k dlouhodobějším nákupům, kde jsem se zaměřil na společnosti, které mají nízké zadlužení a náklady na těžbu ropy. Další hodnotící faktor byl úrokový výnos dluhopisu, který se pohyboval od 5% do 8,5% p.a. Ale vraťme se k ropě, vzhledem silnému růstu v posledních týdnech, jsem se dnes rozhodl ukončit polovinu pozice  na úrovni 57.00 USD a ziskem 18,73%. Zbytek pozice hodlám nadále držet, protože na grafu se nám krásně zformovalo dvojité dno, což mně naznačuje změnu trendu. Ropa by opět mohla v dlouhodobém horizontu posilovat. A proto budu více investovat do dluhopisů ropných, energetických společností.

Ohodnoťte článek
Sdílejte článek
Aktualizace náhledu EUR/USD a ropy - výstup z trhu